1. Czy potrzebne mi wszystkie etapy projektowania? Czy potrzebuję pakietu kompleksowego?

Jeżeli szukasz kompleksowego rozwiązania, nie masz czasu ani wiedzy o projektowaniu to pakiet kompleksowy będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Jeżeli natomiast masz pewne doświadczenie i pomoc sprawdzonych fachowców, to być może pakiet koncepcyjny lub funkcjonalny będzie wystarczający.

Podczas pierwszej rozmowy ustalimy z czym masz największy „ból głowy” a następnie dostosuję ofertę do Twoich potrzeb.

2. Obawiam się, że projektant mnie nie zrozumie i efekt będzie niezadowalający, a ja poniosę koszty.

Zrozumienie klienta, jego potrzeb i oczekiwań są dla mnie priorytetowe. Dzięki wzajemnemu zaufaniu, dobrej relacji i komunikacji mam pewność, że współpraca układa się pomyślnie a Ty otrzymujesz finalnie „swoje wymarzone wnętrza”.

Na spotkaniu porozmawiamy o Twoich problemach dotyczących urządzenia wnętrz, Twoich oczekiwaniach i gustach.

Podczas całego procesu projektowego jesteśmy w kontakcie, każdy etap jest szczegółowo omawiany i w każdej chwili masz możliwość przedstawienia swojej opinii. Możemy też modyfikować projekt, tak aby ostateczna wersja była dla Ciebie zadowalająca.

W przypadku kompleksowego projektu, projektowanie dzieli się na 3 etapy, podobnie jest z płatnością za projekt, która podzielona jest na 3 części.

3. Obawiam się, że nie wyrobimy się z projektem w terminie.

Projektowanie to proces. Nie da się zrobić czegoś dobrze i porządnie, bez odpowiedniej analizy i przemyśleń, a na to potrzeba czasu.

Jeżeli przestrzeń, w której mieszkasz czy pracujesz jest dla Ciebie ważna, to nie decyduj się na projektowanie na ostatnią chwilę.

Jeżeli odpowiednio wcześniej (co najmniej 3-6 miesiące przed odbiorem kluczy, czy planowanym remontem) zgłosisz się po projekt, będzie to na pewno „przyjemniejsza przygoda” niż projektowanie na ostatnią chwilę.

Pamiętaj, że projekt całego domu czy mieszkania zajmuje więcej czasu (od kilku tygodni do kilku miesięcy) niż pojedynczego wnętrza (kilka tygodni). Podobnie jak projekt kompleksowy zajmuje więcej czasu (od kilku tygodni do kilku miesięcy) niż projekt funkcjonalny (od jednego do kilku tygodni).

Nasza umowa zawiera harmonogram pracy, gdzie uwzględniony jest czas na poszczególne etapy projektowania, czas na Twoje przemyślenia oraz czas na ewentualne zmiany i korekty do projektu.

4. Obawiam się, że jak dostanę rysunki to ich nie zrozumiem. Co wtedy? Czy projektant będzie do dyspozycji ekipy wykończeniowej?

Każdy etap projektowania jest przeze mnie omawiany, mam też możliwość pokazać Tobie na co szczególnie zwrócić uwagę podczas wykańczania mieszkania. Omawiam też rysunki. Jeżeli jednak „nie masz do tego głowy” jestem pod telefonem również po oddaniu projektu. Porozmawiam z ekipą wykończeniową, elektrykiem, hydraulikiem, czy stolarzem.

5. Obawiam się wysokiego budżetu na wykończenie mieszkania.

Rozumiem Twoje obawy, szczególnie w czasach gdy ceny rosną i trudno przewidzieć jakie będą za kilka miesięcy. Jestem projektantką, która pracuje z różnymi budżetami. Osobiście cenię materiały dobrej jakości ale nie z najwyższej półki. To od Ciebie ostatecznie zależy ile chcesz i możesz przeznaczyć na wykończenie czy remont projektowanych wnętrz.

6. Skąd wezmę fachowców i gdzie mogę kupić materiały i wyposażenie, które jest w projekcie.

Jeżeli nie dysponujesz „Panem Zdzisiem – Złotą Rączką” lub „Darkiem – Stolarzem” to osobiście mogę polecić sprawdzone ekipy wykończeniowe, stolarzy, studia kuchenne, salony meblowe, oświetleniowe czy łazienkowe. Zaopatrując się w sprawdzonych sklepach można liczyć na bezproblemową dostawę, montaż oraz serwis. Kupując większą ilość wyposażenia w jednym miejscu możesz też otrzymać korzystniejsze oferty i rabaty.

MASZ INNE PYTANIA – ZADZWOŃ